• Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  •  +48 698 613 550
JuraPark-krasiejow.pngbassau.jpgkopalnia_nowa_ruda.jpgmbaner_szpryngiel.jpgski_raft.jpgtwoje_miejsce.jpg

Śląsk

Górny Śląsk to kraina, której powstanie datuje się już na czasy średniowiecza. Górny Śląsk od zawsze kojarzony był z ciężkim przemysłem, górnictwem, kominami i nieświeżym powietrzem, lecz już od kilku lat ten malowniczy region staje się coraz atrakcyjniejszy dla turystów.
 
Główny ośrodek tego województwa stanowią Katowice – stolica regionu oraz pobliskie miasta: Chorzów, Zabrze, Bytom, Tarnowskie Góry, Gliwice oraz Żory. W Chorzowie znajduje się piękny Park Śląski z takimi atrakcjami jak Planterium czy Ogród Zoologiczny. Do największych atrakcji Chorzowa bez wątpienia możemy zaliczyć Śląskie Wesołe Miasteczko "Legendia", które przyciąga w tej rejonyn każdego roku tysiące turystów.
Na przestrzeni ostatnich lat doszło do likwidacji starych śląskich zakładów , a w ich miejscu powstały muzea oraz galerie. Wartym odwiedzenia jest miasto Zabrze, gdzie znajdują się liczne podziemne korytarze i szyby, które udostępniono do zwiedzania. Na największą uwagę zasługuje Zabytkowa Kopalnia Guido, która zachwyca ogromem przygotowanych atrakcji dla swoich gości. W Tarnowskich Górach odwiedzić można Kopalnię Srebra, w Gliwicach zobaczyć polską "Wieżę Eiffla", natomiast wybierając się do miejscowości Żory, warto zaplanować sobie tam kilka godzin wspaniałej zabawy w Miasteczku Westernowym Twinpigs.
Górnoślązacy, podobnie jak mieszkańcy Kaszub czy innych regionów, czują swoją odrębność, mają swoje tradycje i dziedzictwo. Każdy rozpozna, choć nie każdy zrozumie gwarę śląską, którą nadal posługuje się wielu mieszkańców.