• Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  •  +48 698 613 550
JuraPark-krasiejow.pngbassau.jpgkopalnia_nowa_ruda.jpgmbaner_szpryngiel.jpgski_raft.jpgtwoje_miejsce.jpg

Małopolska

Małopolska to wspaniała kraina, leżąca w południowo-wschodniej części Polski, w górnym i środkowym dorzeczu Wisły. Obejmuje ona całe województwo małopolskie, ale też fragmenty województw ościennych (świętokrzyskiego, lubelskiego, podkarpackiego, łódzkiego, mazowieckiego i śląskiego)

 Niekwestionowaną stolicą Małopolski jest magiczny Kraków - jedno z najpiękniejszych polskich miast. Każdy kto odwiedza miasto jest pod ogromnym wrażeniem jego niepowtarzalnego klimatu. Piękne, stare zabytkowe mury, jaskinia smoka kryjąca się na wzgórzu Wawelu, urokliwy rynek z niesamowitym klimatem starych kamieniczek i królujący nad nim Kościół Mariacki - to dopiero fragment tego wspaniałego miasta. Kraków tworzy bogata historia i jest to niemal w całości jeden wielki zabytek, który otacza największa rzeka w Polsce - Wisła. Ale prócz Krakowa, Małopolska kryje wiele innych atrakcyjnych miejsc. Światowa sława - Kopalnia Soli w Wieliczce, największy Park Rozrywki w Polsce – Energylandia, ośnieżone szczyty Tatr, a także śliczne Pieniny i uroczy Beskid Sądecki. Nie brakuje tu także wyjątkowych miast. Prócz Krakowa, do jednego z najbardziej znanych miast w Małopolsce należy Zakopane, które swoją popularność zawdzięcza niesamowitym widokom, jakie rozciągają się na Tatry Wysokie i szczyt Rys. W Zakopanem ma początek wiele atrakcyjnych szlaków turystycznych wiodących w różne części Tatr. Moda na Zakopane od wielu lat nie tylko nie ustaje, ale przyciąga z roku na rok coraz to więcej turystów i wczasowiczów, którzy zachwyceni wyjątkowością tego miejsca często wracają w te strony.

Małopolska to przede wszystkim malownicze krajobrazy, nowoczesne uzdrowiska, bogata kultura oraz wiele świetnie przygotowane stoki narciarskie.

Zapraszamy Was do poznania największych atrakcji województwa Małopolskiego!