• Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  •  +48 698 613 550
JuraPark-krasiejow.pngbassau.jpgkopalnia_nowa_ruda.jpgmbaner_szpryngiel.jpgski_raft.jpgtwoje_miejsce.jpg

Karkonosze atrakcje turystyczne

Karkonosze to najwyższe pasmo Sudetów. Ich najwyższym szczytem jest górująca nad Karpaczem - Śnieżka, tłumnie odwiedzana przez turystów zarówno Polskich, jak i Czeskich. Region Karkonoszy przepełniony jest wieloma niezwykłymi zabytkami, atrakcjami turystycznymi oraz górskimi szlakami. 
Karkonosze sięgają jednak dalej… To także miasta i miasteczka wkomponowane w północne stoki gór. Jednym z najbardziej znanych turystycznych miasteczek jest Karpacz, który zachwyca swoim urokliwym klimatem o każdej porze roku. Zarówno dorośli, jak i dzieci odnajdą tu miejsca, które na długo pozostaną w ich pamięci. W Karpaczu, doskonałej zabawy dostarczy Wam największa ekspozycja klocków lego w Muzeum Techniki i Budowli z Klocków Lego, a do niewinnego świata dzieciństwa przeniesie Was Miejskie Muzeum Zabawek. Podążając leśnymi ścieżkami Parku Bajek, odkryjecie bajkowe chatki, z których każda opowiada inną opowieść. W Papugarni, oko w oko spotkacie się z egzotycznymi ptakami, a mocnych wrażeń dostarczy Wam zjeżdżalnia grawitacyjna Kolorowa.
   W miejscowości Kowary z bliska zobaczycie jeden z najpiękniejszych Parków Miniatur w Polsce – Park Miniatur Dolnego Śląska. Odrobiny szaleństwa zaznacie w Pałacowej Bawialni, a także spędzicie czas odkrywając uroki Podziemnych Tras Turystycznych Sztolni Kowary i Kopalni Podgórze, w których przed laty wydobywano rudy uranu. W Wojanowie zobaczycie romantyczne wnętrza pałacu, a w miejscowości Stataniszów - Zamek Księcia Henryka dostarczy Wam najpiękniejszy widok na całe Karkonosze.
   W Miłkowie zobaczycie świat odwrócony o 171 stopni, a to za sprawą „Chaty na głowie” i przeniesiecie się do świata iluzji, sztuczek i akrobacji w Młodzieżowym Teatrze Cyrkowym - Cyrkland. Nieco dalej, w Mysłakowicach znajdziecie miniatury z 5 kontynentów w Parku Miniatur Budowle Świata i zobaczycie gigantyczne makiety fauny słodkowodnej w Siedlisku Pstrąga. Najmłodsi znajdą tam swoje miejsce w Skoczlandii. W Piechowicach zobaczycie z bliska ręczny proces produkcji kryształów w Hucia Julia, a w Szklarskiej Porębie odwiedzicie średniowieczną osadę Żelazny Tygiel oraz zobaczycie ponad 4000 minerałów w Muzeum Mineralogicznym.
   W Jeleniej Górze czeka na Was największe centrum rozrywki DoładujEmocje.pl w Karkonoszach, w którym znajdziecie Tor Kartingowy i Avatararenę Laser Tag. Całości atrakcji dopełni spływ pontonami Berga po rzece Bóbr. Na koniec zaprosimy Was do Zamku Śląskich Legend w miejscowości Pławna, w którym jedynym władcą jest legendarny, karkonoski Duch Gór.
Karkonosze – Twoje miejsce na udany wypoczynek!    
 
 
 
Atrakcje turystyczne - Kowary
 
Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska - Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach daje turystom możliwość zapoznania się z obiektami zabytkowymi Dolnego Śląska, takimi jak: pałace, kościoły, starówki dolnośląskich miast, odwzorowanymi dokładnie w skali l:25.
 
 
Kopalnia Podgórze w Kowarach - Kopalnia Podgórze w Kowarach to druga co do wielkości kopalnia uranu w Polsce. Usytuowana w niej trasa turystyczna przebiega przez sztolnię 19a, która powstała w latach 50-tych XX wieku. To jeden z najciekawszych i najładniejszych obiektów na terenie Kowar.
 
 
 
Dom Kata - Znajduje się w malowniczym regionie turystycznym u podnóża Śnieżki w Karkonoszach.W zabytkowym obiekcie, kiedyś zamieszkiwanym przez kata przedstawiamy naszym Gościom w jaki sposób egzekwowano przestrzegania prawa, poprzez ekspozycję narzędzi i urządzeń tortur.
 
 
Sztolnie Kowary - Podziemna Trasa Turystyczna koło Karpacza, 1200 m podziemnych korytarzy, w programie: zwiedzanie z przewodnikiem,  historia wydobycia rudy uranu, wystawa minerałów, widowisko laserowe, interaktywna platforma "Odstrzał Przodka Górniczego", wystawa Miniatur Bomb Atomowych oraz wiele innych atrakcji. 
 
Atrakcje turystyczne - Wojanów
 
Pałac Wojanów - Styl i elegancja w romantycznych wnętrzach, osadzonych w murach romantycznej rezydencji dworskiej. Pałac Wojanów to nowoczesne centrum konferencyjne, które zaprasza na zwiedzanie, a także na wakacyjny pobyt. Otaczający Pałac piękny, stary park zachęca do spacerów nie tylko Gości obiektu, ale również licznie odwiedzających go turystów.
 
Atrakcje turystyczne - Miłków
 
Chata na głowie w Miłkowie - To jedyne takie miejsce na południu Polski, gdzie możecie obejrzeć świat obrócony o 180 stopni. Do budynku wchodzi się przez okno szczytowe i spaceruje się po suficie. Chata na głowie jest kompletnie umeblowana i wyposażona w przedmioty codziennegoe użytku... Wszystko jest odwrócone i sprawa niesamowite wrażenie, łatwo tutaj o zawroty głowy, a utryzmanie wyprostowanej pozycji przychodzi z trudem. Znajome rzeczy nagle stają się obce.
 
Młodzieżowy Teatr Cyrkowy "Cyrkland" - W samym sercu Sudetów, tuż obok Karpacza, znajduje się miejsce, które przenosi odwiedzających w zupełnie inny świat. W maleńkim Miłkowie sój dom ma świat iluzji, sztuczek, ewolucji i akrobacji. 
 
Atrakcje turystyczne - Staniszów
 
Zamek Księcia Henryka - Zlokalizowany na drodze z Karpacza do Szklarskiej Poręby, Zamek Księcia Henryka zapewnia najpiękniejszy widok na Karkonosze z wieży zamkowej, spotkania z sokolnikiem, legendy, ognisko, gry terenowe i wspinaczkę skałkową oraz warsztaty z rękodzieła.
 
Atrakcje turystyczne - Mysłakowice
 
Park Miniatur Budowle Świata - Park Miniatur "Budowle Świata" położony jest w miejscowości Mysłakowice (trasa Jelenia Góra - Karpacz). W tym miejscu możemy zobaczyć najsłynniejsze budowle z pięciu kontynentów. Są tu zarówno modele budowli istniejących, jak i tych których już nie można zobaczyć, bowiem do naszych czasów przetrwały jedynie ich ruiny.
 
Siedlisko Pstrąga - Atrakcję parku są niepowtarzalne, gigantyczne makiety fauny słodkowodnej. Specjalnie zaprojektowane ścieżki, pozwolą nam przejść po prawdziwym dnie stawu, w którym możemy z bliska poznać budowę ryb, owadów, płazów i gadów. Całość atrakcji dopełnia nam możliwość wędkowania.
 
Atrakcje turystyczne - Karpacz
 
Muzeum Techniki i Budowli z Klocków Lego - Dwa piętra niesamowitej zabawy oraz 80 interaktywnych przycisków i joysticków wprawiających w ruch nasze makiety. Wspaniała przygoda z klockami Lego dla małego i dużego! W tym samym budynku mieści się też Muzeum Konsol Gier Video - 40 lat historii konsol i gier video.
 
 
Park Bajek - Odwiedzenie Parku to doskonały pomysł na spędzenie czasu na świeżym powietrzu, szczególnie przez grupy dzieci i całe rodziny. Można tu odkryć bajkowe chatki, które opowiadają inną opowieść oraz zobaczyć takie bajki jak "Królowa Śniegu", " Celineczka" czy "Jaś i Małgosia".
 
 
 
Wystawa Klocków - Interaktywna Wystawa Modeli z Klocków zlokalizowana jest na stałe w Karpaczu przy ul. Konstytucji 3 Maja 24. Na każdego z odwiedzających czeka ciekawy i oryginalny świat modeli stworzonych z klocków LEGO. Wiele modeli jest interaktywnych, uruchamianych przyciskiem.
 
 
 
Miejskie Muzeum Zabawek - Jest w Karpaczu takie miejsce, gdzie powrócimy wspomnieniami w świat dzieciństwa. Tutaj na twarzach dorosłych i dzieci gości uśmiech. W bajkowej scenografii, najmłodsi zobaczą zabytkowe, porcelanowe lalki, urokliwe misie i inne zabawki. Chłopcy będą podziwiać samochody straży pożarnej oraz klocki Lego.
 
Tor saneczkowy Kolorowa - Całoroczny tor saneczkowy dostarcza niesamowitych wrażeń zarówno latem, jak i zimą. Saneczki wyposażone są w dwa siedzenia, dzięki czem umożna jeździć również z osobą towarzyszącą. Konstrukcja toru umożliwia jazdę w każdych warunkach - latem i zimą. 
 
 
Papugarnia - to jedyne takie miejsce w Karkonoszach, gdzie możesz spędzić niezapomniane chwile z rodziną. Różnorodność gatunków i kolorów wprawia w zachwyt nie tylko najmłodszych. Możesz nakarmić, pogłaskać i wziąć na ramię papugę oraz uwiecznić te chwile na zdjęciach. Przyjdź i sprawdź, jak wiele radości daje spotkanie oko w oko z tymi pięknymi zwierzętami.
 
 
Atrakcje turystyczne - Piechowice
Huta Julia - w Hucie Szkła Julia od przeszło 150 lat wytwarza się ręcznie kryształowe dzieła sztuki. Odwiedzając to miejsce możemy na własne oczy zobaczyć cały proces produkcji, wziąć udział w specjalnie przygotowanych wartsztatach (zarówno dzieci, jak i dorośli), a także skorzystać z uroków tamtejszej kawiarni.
 
 
Atrakcje turystyczne - Szklarska Poręba
Dinopark - Górski klimat i bliskość natury, połączona została z parkiem edukacji i rozrywki dla osób w każdym wieku. Piękno i urokliwość tego miejsca oraz niezliczona ilość atrakcji sprawi, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie i spędzi niezapomniane chwile. Jedną z głównych atrakcji parku jest ścieżka edukacyjna na której znajdują się rekonstrukcje kilkudziesięciu naturalnej wielkości dinozaurów.
 
Żelazny Tygiel Waloński - Każdy opowie Ci historię, ale nie każdy zrobi to tak jak oni! W osadzie, przy akompaniamencie fascynujących opowieści przewodnika, zawiedzający mogą dotknąć i wprawić w ruch zrekonstruowane średniowieczne urządzenia górnicze.
 
Muzeum Mineralogiczne - W Muzeum Mineralogicznym w Szklarskiej Porębie, można obejrzeć blisko 4000 eksponatów: minerałów i skamieniałości z całego świata, a także jeden eksponat z kosmosu - meteoryt Gibeon. Przed budynkiem znajduje się jedyny w Europie "Las Karboński". Są to skamieniałe pdnie drzewa Dadoxylon, które rosły około 300 milionów lat temu.. 
 
Atrakcje turystyczne - Jelenia Góra
Centrum Rozrywki DoładujEmocje.pl - Zapraszamy do największego centrum rozrywki w Karkonoszach. Znajdziecie tu: Tor Kartingowy, Avatararenę Laser Tag oraz przygodę z Wirtualną Rzeczywistością. Zapraszamy na doładowanie emocji!
 
Spływy pontonami Berga - Spływy pontonami na rzece Bóbr to atrakcja idealna dla rodzin z dziećmi, grup szkolnych oraz wyjazdów firmowych. Sympatyczni i doskonale wykwalifikowani instruktorzy, własny sprzęt najwyższej klasy oraz bogate doświadczenie przyczyniają się świetnej zabawy dla całych rodzin. Poznaj smak prawdziwej przygody!
 
 
Atrakcje turystyczne - Pławna
 
Zamek Śląskich Legend - Zapraszamy do krainy, w któryej za dotykiem Twych dłoni w uśpione lalki zostaje tchnięte życia, abyś mógł cofnąć się w czasie i doświadczyć opowieści z pogranicza prawdy i baśni, jawy i dawno śnionego snu. Witamy w zamku, w którym jedynym władcą jest karkonoski Duch Gór, a każda postać ma do opowiedzenia i pokazania swoją wyjątkową historię.
 
 
Więcej znajdziesz w naszym ulotce Karkonosze - Atrakcje Turystyczne
 
moncler pas cher moncler pas cher moncler pas cher doudoune moncler pas cher doudoune moncler pas cher doudoune moncler pas cher doudoune moncler pas cher doudoune moncler pas cher doudoune moncler pas cher piumini moncler outlet piumini moncler outlet piumini moncler outlet piumini moncler outlet piumini moncler outlet piumini moncler outlet piumini moncler outlet piumini moncler outlet piumini moncler outlet parajumpers pas cher parajumpers pas cher parajumpers pas cher parajumpers pas cher parajumpers pas cher parajumpers pas cher golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet nike tn pas cher nike tn pas cher nike tn pas cher nike tn pas cher nike tn pas cher nike tn pas cher stone island outlet stone island outlet stone island outlet stone island outlet stone island outlet stone island outlet nike tn pas cher nike tn pas cher cheap nfl jerseys supreme outlet