Muzeum Sentymentów to jedyna okazja w regionie, aby przenieść się kilka dekad w przeszłość i ponownie poczuć oddech PRLu na własnej skórze. To dolnośląskie centrum miłych wspomnień z minionych lat.
Przestrzeń została zaaranżowana tak, aby łezka w oku zakręciła się nawet największym twardzielom. Przygotowana ekspozycja ma ponad 400m2 - i robi piorunujące wrażenie!
Muzeum Sentymentów - poznaj atrakcje Karkonoszy
Muzeum Sentymentów to miejsce nietypowe, które gromadzi nie tylko przedmioty z minionej epoki, ale również eksponaty niematerialne, czyli wspomnienia i sentymenty. Kowarska atrakcja turystyczna wystartowała w czerwcu 2018 roku na terenie dawnej Fabryki Dywanów w Kowarach. Inicjatorem tej wyjątkowej wystawy jest Andrzej Olszewski, który od wielu lat zbiera różnego rodzaju przedmioty, będące kopalnią wspomnień z tamtych czasów.
Co zobaczysz w muzeum?
Dodatkowo sentymentalną wystawę wzbogacają m.in. oryginalna trybuna, z której Edward Gierek przemawiał do załogi Fabryki Dywanów „KOWARY” podczas wizytacji zakładu w 1978 roku, a także oryginalne jej laboratorium, w którym powstaje izba pamięci tej kultowej dla regionu, nieistniejącej już fabryki. 1 Maja 2019 roku nastąpiło otwarcie Pokoju Prezesa i sekretariatu, w których to okazjonalnie można się spotkać z sekretarką Dorotą Przybyłą i Panem Prezesem!
W specjalnie zaaranżowanych pokojach odwiedzicie Pokój dziadków, kuchnię babci, salon rodziców, a także tajemniczy pokój ze slajdami i koreksami - ciemnię fotograficzną.
NOWOŚĆ: Muzeum Sentymentów otworzyło kolejne pokoje ekspozycyjne - "Stare kino" oraz "Pokój sportowo-turystyczny".
Muzeum mieści się w jednym z budynków dawnej Fabryki Dywanów "KOWARY"
w Kowarach przy ul. Zamkowej 9
Godziny otwarcia:
- codziennie w godzinach 11-16 (w okresie maj – czerwiec oraz wrzesień)
- codziennie w godzinach 10-18 (w okresie lipiec – sierpień)
- sobota i niedziela w godzinach 11-16 (w okresie październik – kwiecień);
- codziennie w godzinach 11-16 w okresie ferii zimowych;
- W pozostałym czasie Muzeum Sentymentów działa też okazjonalnie przyjmując grupy (pow. 5 osób) po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej (tel. 601 553 876).
Cennik:
-
- Bilet normalny – 25 zł
- Bilet ulgowy – 20 zł (ulga dotyczy dzieci i młodzieży w wieku 6-18 lat; emerytów, rencistów, niepełnosprawnych)
- Grupowy – 20/16 zł
- Dzieci do lat 5 – bezpłatnie